Мнението от teia_s в детайли
teia_s
Добрич, България90%
Преди няколко седмици след като бях на кафе в сладкарница Кукла и малко преди да си тръгна забелязах ентусиазираните деца които излизаха от кукления театър реших да заведа и аз моята племенничка, понеже сина ми е още много малък за там.
И ето на неделя 10.30 часа спряхме колата на паркинга на хотел България и излязохме на самия център, срещу нас е пощата и паметника на светите братя Кирил и Методи, продължихме надолу по площата и в дясно от нас под читалището Йордан Йовков се появи табелата кафе сладкарница Кукла, а следващата беше Куклен театър. Още няколко крачки и бяхме точно пред вратите , които чакахме да се отворят за да започне нашата приказка. Отвън в малки прозорчета беше аранжирана постановката която ще се играе, а между тях се беше наместил един огромен надуваем снежен човек в типичния за сезона стил. На двете врати отвън имаше залепени афиши с постановките които се играят тази седмица и другата. А между другото представлението всяка седмица е едно и е всяка неделя от 11 часа.
15 минути преди да започне представлението влязохме вътре , а билета които заплатихме беше 2 лв. Като седнахме и се поогледах видях че помещението е съвсем малко. Като дете съм ходила, но нямах никакви спомени какво е било. Малко следнас влезе и една групичка от детската градина водени от учителката си и от няколко майки.
Кукленото шоу което гледахме беше Бяла приказка. Актьорите направо се раздаваха на сцената, а в замяна получаваха усмивките на децата. Всички те викаха , смееха се , побутваха се и сочеха с малките си пръстчета куклите които танцуваха по сцената. И аз останах много очарована нищо че не съм малко дете.
Племенничката ми все още не спира да разказва за преживяното на всички и как са танцували куклите. Нямам търпение и сина ми да порасне да го заведа да гледа кукленото шоу на град Добрич.
Куклен театър Дора Габе10